Стипендиантска програма на Монтюпе

• header2.jpg
  • montupet_sgrada81.jpg
  • jobs.png

Заводът на Монтюпе отпуска студентски стипендии в подкрепа на талантливи студенти. Целта на програмата е да подпомогне обучението им във висши учебни заведения и бъдещото им професионално развитие, както и да допринесе за задълбочаването на връзките между бизнеса и образованието.

Програмата е предназначена за студенти в последен курс на редовно обучение по бакалавърски/магистърски програми в специалности приложими в сферата на производство на алуминиеви компоненти -  автоматика, технология на машиностроенето и металорежещите машини; механотехника и мехатроника и др.

Програмата предлага:

• Поемане на таксата за обучение
  • Месечна стипендия в размер 250 лв.
  • Предварително професионално ориентиране
  • Възможност за обучение и придобиване на практически умения в международна компания
  • Предоставяне на информация и оказване на съдействие при подготовка на дипломна работа
  • Сключване на договор за работа след успешно завършване (задължително условие)
  • Осигурен служебен транспорт.

Изисквания за участие в програмата:

• Студент по специалност – металургия, електроника, автоматика, електротехника, мехатроника и др.
  • Успех не по-малък от „Много добър 5.00"
  • Много добри познания по английски език
  • Наличие на мотивация и конкретни цели за развитие в производствена среда

Необходими документи:

• Мотивационно писмо
  • Автобиография
  • Копие от студентска книжка, удостоверяващо успеха от предходни години
  • Препоръки от двама преподаватели
  • Уверение за записан семестър

Прием на документи:

• Документи се приемат постоянно
  • Кандидатурите се разглеждат по реда на приемането и кандидатите получават обратна връзка в рамките на един месец от подаването на документите