АББ България обявява новите стипендианти на фондация „Юрген Дорман“ за 2020 г.

За шеста поредна година АББ България обяви студентите, успели да спечелят стипендията на фондация „АББ Юрген Дорман“, която има за цел да подпомогне мотивирани инженерни студенти, които искат да продължат обучението си.

Международната стипендия се връчва на студенти с отлични академични постижения в над 12 държави. С получени повече от 20 кандидатури, АББ България избра най-добрите студенти от Технически университет – София и неговия филиал в Пловдив. Трима са студентите от ТУ-София спечелили престижната стипендия, която подкрепя млади инженерни таланти.

И тримата студенти са показали значителни инженерни постижения, отличен академичен успех и лична мотивация. Тазгодишни стипендианти са: Ралица Костадинова - специалност „Автоматика, информационна и управляваща техника“, Факултет по електроника и автоматика, филиал Пловдив; Симеон Андонов - специалност ‘Електроенергетика и електрообзавеждане’, Електротехнически факултет; и Делян Димитров - специалност „Приложна математика и информатика“, Факултет Приложна математика и информатика.

Повече информация за стипендията може да намерите ТУК.